[mkd_blockquote text=”دامن یکی از انواع پوشش‌های جذاب خانم‌ها است که تنوع بسیار بالایی در طرح، شکل و مدل دارد. البته برای انتخاب دامن مناسب باید به فاکتورهای بسیار زیادی مانند جنس دامن، سایز خودتان و بلندی دامن توجه کنید.”]
[vc_single_image image=”5497″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”bounceInDown”]
از سوی دیگر خانم‌هایی که اندام لاغری دارند، برای انتخاب دامن مناسب دردسر چندانی ندارند و به راحتی می‌توانند هر مدل دامنی که دوست دارند با هر اندازه بلندی، بپوشند. اما افرادی که ساق پای چاقی دارند و پلاس سایز هستند، موقع انتخاب لباسی مانند دامن کمی به دردسر می‌افتند.

شما با اندام و سایزی که دارید، منحصر به فرد هستید؛ بنابراین اعتماد به نفس داشته باشید. اگر شما هم جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که ساق پای چاقی دارید و به دامن‌های کوتاه علاقه دارید، در ادامه همراه ما بمانید. در این نوشتار قصد داریم جنس، مدل و میزان بلندی دامن مناسب افراد چاق و دارای ساق پای چاق را بررسی کنیم.

 

10 نکته در انتخاب لباس و دامن مناسب پاهای چاق

 

لباس و دامن مناسب پاهای چاق

 

نکات استایل برای دختران قد کوتاه

 

اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که چاقی در حد متعادل چیز بدی نیست. گمان نکنید که حتما باید مانند باربی‌ها اندام بسیار لاغری داشته باشید تا زیبا و خوش اندام به نظر برسید. حتی گاهی اوقات این میزان از چاقی سلامتی شما را حفظ می‌کند. پس اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید!

برخی از خانم‌ها که پلاس سایز هستند و یا ساق پای چاقی دارند، اعتماد به نفس خود را در مجالس و میهمانی‌ها از دست می‌دهند و گمان می‌کنند که نگاه تمام جمعیت به سمت آن‌ها معطوف شده است. در حالی که چنین نیست. شما هم می‌توانید دامن‌های مناسب خودتان را بپوشید و در عین حال زیبا و خوش اندام به نظر برسید. در ادامه نکات مهم انتخاب این دامن‌ها و سایر لباس‌های مناسب شما را بررسی می‌کنیم.

1 – اگر ساق پای شما چاق‌تر از سایر اندامتان است، دامنی انتخاب کنید که جنس پارچه آن سفت و ضخیم باشد. فراموش نکنید که پارچه‌های روان، نازک و چسبناک می‌تواند چاقی اندام شما را بیشتر نشان دهد. اما جنس‌های ضخیمی مانند کتان و یا فاستونی برای دوخت دامن شما مناسب‌تر است و ایستایی بیشتری دارند.

2 – پیراهن و دامن مناسب افراد چاق دامن‌های A شکل است. این دامن‌ها که برشی گشاد به سمت انتها دارند، در پایین دامن کاملا گشاد هستند و از کمر تا پایین به صورت مثلثی گشاد می‌شوند. به همین دلیل اگر چنین دامنی بپوشید باریک‌تر به نظر می‌رسید و حجم زیادی از چاقی ساق پاهایتان زیر دامن مخفی می‌شود.

لباس و دامن مناسب پاهای چاق

 

خرید دامن مناسب

 

3 – دامنی بپوشید که کاملا ساده باشد و در آن جیب در قسمت جلو لباس، چین‌های زیاد، دکمه و تزیینات جسورانه، درزهای کناری و گلدوزی به کار نرفته باشد. قصد شما این است که ساق پاهایتان کمتر دیده شود و آن را ساده نگه دارید.

4 – پوشیدن لباسی تیره رنگ در بالاتنه و یا جواهرات بیضی شکل، ساق پای شما را از کانون توجه خارج می‌کند.

5 – تنها و صرفا به انتخاب مدل و طرح دامن توجه نکنید. بهتر است در انتخاب سایر لباس‌ها نیز با دقت رفتار کنید. به طور مثال در بالاتنه لباسی مناسب شما است که جذابیت زیادی داشته باشد و توجه همه را به سمت خود جلب کند. می‌توانید لباسی با طرح‌ها و رنگ‌های شلوغ برای بالاتنه انتخاب کنید تا توجه را از پاها به سمت بالاتنه معطوف کنید.

6 – سعی کنید یک تاپ کراپ ساده و دامن ست آن را بپوشید تا پاهای شما بلندتر و لاغرتر به نظر برسد. با این روش اعتماد به نفستان هم بیشتر خواهد شد.

 

انواع پارچه مناسب برای دامن

 

لباس و دامن مناسب پاهای چاق

 

7 – انتخاب لباس و دامن مناسب، تنها راهکار شما نیستند. بهتر است در انتخاب کفش و صندل نیز دقت کنید. اگر دامنی کوتاه به تن کردید، به هیچ وجه صندل تخت نپوشید؛ زیرا با این کار پاهای شما چاق‌تر و اندام شما زشت به نظر خواهد رسید. علاوه بر آن ممکن است به بی سلیقگی نیز متهم شوید!

 

لباس و دامن مناسب پاهای چاق

 

در انتخاب کفش پاشنه بلند نیز با احتیاط رفتار کنید. واقعیت این است که کفش پاشنه بلند برای اندام شما کفشی با پاشنه مدادی و نازک نیست. بهتر است کفش شما پاشنه پهن داشته باشد تا در کنار دامن کوتاه، خوش اندام‌تر به نظر برسید.

8 – اگر دامنی که می‌پوشید قدی تا زانو دارد، بهتر است رنگ‌های تیره داشته باشد. در این صورت پاها از کانون توجه خارج می‌شوند.

9 – واقعیت این است که دامن مناسب ساق پاهای چاق در بیشتر مواقع، دامن‌های بلند است. در این صورت شما می‌توانید از هر جنسی با طرح، رنگ و شکل استفاده کنید.

10 – اگر از زانو تا پایین پای شما چاق است، دامنی تنگ که بلندی آن تا زانو و یا وسط زانو است، نپوشید. زیرا با این انتخاب پاها چاق‌تر نشان داده خواهد شد.

 

کلام پایانی

تمامی ما دوست داریم با پوشیدن لباس مناسب خود، زیباتر و خوش اندام‌تر به نظر برسیم. به همین دلیل انتخاب دامن و لباس مناسب بسیار مهم است. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که هر لباسی برای شما دوخته نشده و برازنده شما نیست.

نکته مهم در انتخاب لباس و دامن مناسب خانم‌های چاق نیز، توجه به رنگ، جنس و طرح دامن است. در این صورت اندامی زیبا و خوش فرم تر خواهید داشت و با اعتماد به نفس کامل در مجالس و میهمانی‌ها حاضر می‌شوید.

[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]