[mkd_blockquote text=”یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی افراد جهت حضور در مراسم‌های خاص، انتخاب لباس مجلسی مناسب و بهترین پارچه لباس مجلسی است. بسیاری از افراد جهت اینکه در چنین مراسم‌هایی زیبا به‌نظر برسند؛ ترجیح می‌دهند که لباس‌هایی دوخته‌شده مختص به خود را به تن داشته‌باشند. یافتن لباس مجلسی رویایی کار ساده‌ای نیست؛ این امکان وجود دارد که دوخت لباس مورد نظر یا رنگ آن با سلیقه شما تناسب نداشته‌باشد.”]
[vc_single_image image=”5361″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”bounceInDown”]
دوخت لباس مجلسی متناسب با طرح و رنگ مورد‌ علاقه شما یکی از راهکارهای پیش‌رو است؛ اما چه جنس پارچه‌ای جهت دوخت لباس‌های مجلسی مناسب است؟ انتخاب جنس پارچه در دوخت لباس مجلسی، در جلوه لباس مجلسی مورد نظر شما تاثیر غیرقابل انکاری دارد. در صورتی‌که به دنبال بهترین پارچه جهت دوخت لباس مجلسی منحصر‌به‌فرد هستید.

لباس مجلسی

 

چرا باید لباس مجلسی مناسبی را برای خودتان بدوزید؟

تصمیم‌ جهت دوخت لباس مجلسی، تا حدی ریسکی است؛ اما چه دلایلی باعث می‌شود که فردی از این ایده استقبال کند؟

 

برخورداری از لباس‌هایی که کاملا مناسب شما باشد

با تصمیم‌گیر‌ی جهت دوخت لباس مجلسی، اندازه‌گیر‌ی هر قسمت از لباس، دقیقا براساس الگوی تن شما خواهد‌بود. بنابراین با این کار نسبت به اندازه های نامناسب لباس هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد‌داشت.

 

لباسی متناسب با استایل خود را تهیه کنید

انتخاب لباسی که دقیقا متناسب با استایل مورد نظر شما باشد؛ ساده نخواهد‌بود؛ اما دوخت لباس مجلسی کمک می‌کند که طرح لباس مورد نظر خود را به‌خوبی پیاده کنید.

 

هر آنچه در رابطه با بهترین پارچه جهت دوخت لباس مجلسی باید بدانید

پارچه‌های مختلف، نما و برش‌های متفاوتی دارند و توجه به نوع پارچه منجر به دوخت لباس مجلسی مناسب خواهد‌شد. به طوری که لباس شما جلوه بهتری نسبت به دیگران در مجلس داشته‌باشد.

 

1- پارچه مخمل یا Velvet

لباس مجلسی

پارچه مخمل، گزینه‌ای بی‌نظیر جهت حضور در مراسم‌های خاص است. درخشش بی‌مانند ضمن عمق و زیبایی خیره‌کننده، این جنس پارچه را جهت دوخت لباس مجلسی از هر لحاظ ایده‌آل می‌کند.

برخی از خصوصیات اصلی این جنس پارچه عبارت است از:

درخشش بسیار و بی‌همتا

پارچه‌ای نرم و با ظرافت بالا

ایجاد سطحی درخشان و خیره‌کننده

پارچه‌ای محکم و بادوام

پارچه‌ای لطیف و قابل لمس

پارچه مخمل با استفاده از الیاف ابریشم یا الیاف مصنوعی تولید می‌شود. این نوع پارچه پرزهای کوتاه، متراکم و لطیفی دارد که انتخابی فوق‌العاده جهت دوخت لباس‌های مجلسی خواهد بود و طرفداران بی‌شماری دارد.

محبوبیت این نوع پارچه روز به روز در حال افزایش است و با گذشت زمان استقبال از این جنس پارچه کاهش پیدا نمی‌کند. همچنین پارچه مخمل انواع مختلفی دارد که ما در ادامه یکی از بهترین انواع آن را معرفی خواهیم کرد.

 

پارچه مخمل مخطط یا Marbled Velvet

پارچه مخمل مخطط، پارچه‌ای کلاسیک و شیک است. از ویژگی‌های این پارچه باید به نرمی، شفافیت، جلوه زیاد، و پرزهای زیبای آن اشاره کرد. وجود چنین ویژگی در الیاف این پارچه اثر “مارپیچ” را ایجاد می‌کند.

اثر مارپیچ بدین گونه است که رنگ پارچه با تغییر نور عوض می‌شود و لباس مجلسی سایه‌های تیره و روشن خواهد‌داشت. چنان‌چه در پی ظاهری متفاوت، شیک و زنانه هستید؛ این نوع پارچه بهترین گزینه برای شما است.

 

2- شیفون

پارچه شیفون نسبت به پارچه‌های دیگر تنوع بالایی دارد که انتخاب را برای افراد علاقه‌مند به این جنس پارچه دشوار می‌کند. بافت این نوع پارچه از جنس سیلک، ابریشم، پنبه، ریون یا الیاف مصنوعی است. شیفون پارچه‌ای بسیار ظریف و سبک است که زیبایی و درخشش منحصربه‌فردی دارد. این پارچه با برخورداری از ویژگی‌های زیر، گزینه‌ای ایده‌آل جهت دوخت لباس‌های مجلسی خواهد ‌بود.

لباس مجلسی

بافت ساده و درعین حال شیک

بافته‌شده از نخ‌های محکم و غیرمتراکم

پارچه‌ای نرم و لطیف

برازنده و قابل انعطاف جهت پوشش افراد مختلف

پارچه‌ای متراکم

پارچه شیفون یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه جهت دوخت لباس مجلسی است.

لباس‌های دوخته‌شده از این جنس پارچه ظرافت زنانه‌ای دارند و بسیار خیره‌کننده هستند.

البته لازم به یادآوری است که این نوع پارچه جهت دوخت لباس‌های مجلسی تابستانی ایده‌آل هستند و استفاده از آن در فصول سرد مناسب و برازنده نخواهد بود. پارچه شیفون نیز انواع گوناگونی دارد که یکی از مناسب‌ترین آن‌ها جهت دوخت لباس‌های مجلسی، پارچه شیفون پاریس است.

 

پارچه شیفون پاریس

پارچه شیفون پاریس، پارچه‌ای نرم و ابریشمی است که به ظرافت و سبکی شهرت دارد. به دلیل عبور راحت هوا از این جنس پارچه، به‌کارگیری آن در دوخت لباس مجلسی تابستانی بی‌نظیر خواهد‌بود. همچنین این پارچه به زیبایی روی تن می‌نشیند اما نسبت به سایر پارچه‌ها زرق و برق کم‌تری دارد. دوخت یک لباس مجلسی با طرح دامن بلند و افتاده، زیبایی این پارچه خاص را دو‌چندان خواهد‌کرد.

 

3- پارچه ژرژت

لباس مجلسی

پارچه ژرژت یکی‌دیگر از پارچه‌های محبوب و زیبایی است که در گذشته در بافت آن از ابریشم استفاده می‌کردند و در حال حاضر نیز با استفاده از نخ‌های مصنوعی همچون پلی استر تولید می‌شود.

این پارچه ویژگی‌هایی به شرح زیر دارد که این ویژگی‌ها سبب تمایز آن با پارچه‌های مشابه می‌شود.

پارچه‌ای خشک و کمی خشن

دارای بافت محکم

نمایی ایستاده و شق ورق

بافته‌شده از نخ‌های متراکم

پارچه‌ای نزدیک به بافت کرپ

بافتی زبر

ژرژت از جمله پارچه‌های محبوبی است که همواره جهت دوخت لباس‌های مجلسی از آن استفاده می‌شود.

این نوع پارچه انتخابی بی‌نظیر جهت لباس‌هایی با طرح‌های گل‌دوزی یا منجوق‌دوزی است. بافت این نوع پارچه به گونه‌ای است که گل‌دوزی یا منجوق‌دوزی بر آن منجر به تغییر بافت پارچه و ایجاد حالت نامناسب بر آن نمی‌شود. با توجه به بافت محکم پارچه ژرژت، دوخت لباس‌های دنباله دار و با ظرافت زنانه با این پارچه امکان‌پذیر خواهد بود و درخشش شما در مراسم‌های خاص را تضمین می‌کند.

 

پارچه ژرژت ابریشم

نخ‌های به کار‌رفته در بافت این نوع پارچه، بسیار نازک هستند و همین امر منجر به زیبایی و خیره‌کنندگی دو‌چندان آن شده‌است. اگرچه این نوع پارچه خشک و محکم است اما وزنی بسیار سبک دارد. از دیگر ویژگی‌های این پارچه، دوام و طول عمر زیاد آن است و از نظر رنگ نیز همچون پارچه‌های پلی‌استر درخشش خاصی دارد. ژرژت ابریشم بهترین پارچه لباس مجلسی است که لطافت و ظرافت آن، ظاهری جذاب و شگفت‌آور را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

4- پارچه کرپ

لباس مجلسی

هنگامی که نوبت به انتخاب پارچه‌ای مناسب جهت دوخت لباس‌های مجلسی می‌رسد؛ نباید از پارچه کرپ صرف نظر کرد.

این نوع پارچه خصوصیات منحصر به‌فردی دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را مطرح می‌کنیم.

پارچه‌ای سبک وزن

دارای ظاهری مات

پارچه‌ای انعطاف‌پذیر از دو طرف

دارای ظاهری چروکیده

برخورداری از سطحی زبر

پارچه‌ای خوش‌فرم

کرپ پارچه‌ای محبوب در دنیای مد است که طرفداران بسیاری دارد. این پارچه به برخورداری از بافت سنگ‌ریزه‌ای مشهور است و جلوه‌ای خیره‌کننده دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای پارچه کرپ راحتی لباس‌هایی با استفاده از این جنس است. بنابراین در صورتی که به دنبال دوخت لباس مجلسی زیبا و شیک هستید؛ از خصوصیات بی‌نظیر پارچه کرپ غافل نشوید. علاوه‌بر این، انتخاب این نوع پارچه به کسانی توصیه می‌شود که برای نخستین بار قصد سفارش دوخت لباس مجلسی را دارند.

 

کرپ سبک فرانسه

پارچه کرپ فرانسه به دلیل برخورداری از بافتی متراکم و منسجم، یکی از گزینه‌های اصلی جهت دوخت لباس‌های مجلسی است. این نوع پارچه در عین وزن بسیار سبک، فرم مناسبی دارد و به‌زیبایی بر تن شما می‌نشیند. انعطاف‌پذیری و کشش خوب پارچه کرپ فرانسه جهت دوخت لباس‌های مجلسی فیت مناسب‌تر است و جلوه الگوی انتخابی را بیشتر می‌کند.

 

5- پارچه ساتن

پارچه ساتن به دلیل برق و درخشش خاص خود، رایج‌ترین گزینه جهت دوخت لباس‌های مجلسی به شمار می‌رود.این نوع پارچه شیک، درخشان و دارای ظاهری شگفت انگیز است که جریان رنگ آرامی را نشان می‌دهد.

لباس مجلسی

پارچه ساتن ظرافت بسیار خوبی جهت دوخت لباس‌های مجلسی زنانه دارد. برخی از دیگر خصوصیات پارچه ساتن عبارت است از:

ظاهری براق و سیلکی

دارای بافتی منحصر به فرد

با شکوه

بافته‌شده از ابریشم، کتان، پشم و سایر الیاف مصنوعی

پارچه ساتن به گونه‌ای بافته شده است که برق خاصی را منعکس می‌کند و برای افرادی که قصد دارند در مراسم‌های خاص به چشم بیایند؛ ایده‌ای فوق‌العاده خواهد‌بود. چرا که این نوع پارچه حتی از فاصله بسیار دور نیز جلوه خاصی دارد. همچنین درخشش خاص و برق این نوع پارچه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. جالب است بدانید که این نوع پارچه به صورت ساده یا طرح‌دار بافته می‌شود که انتخاب آن‌ها را دشوارتر می‌کند.

 

پارچه ساتن دوشس

پارچه ساتن دوشس، پارچه‌ای کلاسیک و شیک است که حتی افراد مشهور نیز جهت حضور در فرش قرمز از آن استقبال می‌کنند. این نوع پارچه امواج لطیف و دل‌پذیری بر تن شما ایجاد خواهد‌کرد.

 

6- پارچه ارگانزا

لباس مجلسی

پارچه ارگانزا، پارچه‌ای بسیار لطیف و زیبا است که منجر به دوخت لباس مجلسی باشکوه می‌شود. این نوع پارچه در انواع 100% ابریشم و الیاف مصنوعی قابل بافت است. به طوری که بافتی ساده و گشاد دارد. ایجاد ظاهری ظریف و رویایی سبب شده‌است که این پارچه به یکی از گزینه‌های اصلی جهت دوخت لباس مجلسی تبدیل شود.

برخی دیگر از ویژگی‌های پارچه ارگانزا به صورت زیر است:

پارچه‌ای محکم و شفاف

دارای برق جزیی

القا‌کننده ظاهری جادویی

نازک و سبک

پارچه‌ای با بافت خشک

با انتخاب این نوع پارچه، همچون یک ملکه خواهید درخشید. به طور کلی به‌کارگیری پارچه ارگانزا جهت دوخت لایه لایه بسیار مناسب است. چرا‌ که این نوع پارچه نور را به خود جذب می‌کند و فرمی که به آن داده می‌شود را به‌خوبی حفظ خواهد‌کرد.

علاوه بر‌این، ارگانزا جهت ترکیب با پارچه‌های دیگر ایده‌آل است. اینکه طرفدار لباس‌های مجلسی مدرن یا کلاسیک باشید؛ تفاوتی در استفاده از این پارچه نخواهد‌داشت. زیرا پارچه اورگانز تمام ویژگی‌های منحصر به‌فرد یک لباس مجلسی را دارد.

 

پارچه ارگانزا 100% ابریشم

پارچه ارگانزا ابریشم، پارچه‌ای بسیار سبک و رویایی است که هر یک متر از آن تنها ۲۴ گرم وزن دارد و به همین دلیل است که وزن سبکی همچون یک پر دارد. یکی از خصوصیات مهم این پارچه آن است که هر دو طرف پارچه، طرح چاپی را نشان می‌دهد.

 

7- پارچه نئوپرن

لباس مجلسی

بسیاری از افراد با شنیدن نام پارچه نئوپرن تعجب می‌کنند و آن را مناسب لباس مجلسی نمی‌دانند. اما بهتر است بدانید که این نوع پارچه به‌طور چشم‌گیری در دنیای مد رواج پیدا دارد و طرفداران بی‌شماری پیداکرده است.

چنان‌چه شما نیز به دنبال لباس مجلسی جدید و مهیج هستید؛

انتخاب این پارچه گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود و استایل شما را نسبت به دیگر افراد متفاوت خواهد‌کرد.

پارچه‌ای نرم و انعطاف‌پذیر

پارچه‌ای با دوام و مقاوم در برابر چین‌و‌چروک

مقاوم در برابر اشعه ماورای‌بنفش

متناسب با فرم بدن

دارای حالتی ایستاده

طراحان مد همواره به دنبال ایده‌های نوآورانه هستند و به همین دلیل استفاده از پارچه نئوپرن طی دو دهه اخیر رواج پیدا کرده‌است. به طوری که بسیاری از برندهای معروف جهانی نیز از این ایده استقبال کرده‌اند و با به‌کارگیری این پارچه، نتایج خیره‌کننده‌ای را خلق می‌کنند.

 

نئوپرن یا اسکوبا

این نوع پارچه ضخامتی به اندازه ۲ میلی ‌متر دارد و با برخورداری از ظاهری اسفنجی جهت طراحی لباس‌های جسورانه بسیار مناسب هستند. نئوپرن انعطاف‌پذیر است؛ به طوری که ضمن فرم‌گیری مناسب، این فرم را حفظ می‌کند. علاوه بر این، پارچه اسکوبا ظاهری نرم و لطیف دارد و استفاده از آن به افرادی توصیه می‌شود که به دنبال امتحان لباس‌های جدید هستند. در نهایت براساس آنچه بیان شد؛ انواع مختلفی از پارچه‌ها جهت دوخت لباس مجلسی وجود دارد که انتخاب هر یک از آن‌ها به سلیقه و الگوی لباس مورد نظر شما بستگی دارد.

بنابراین ابتدا جهت انتخاب بهترین پارچه‌های لباس مجلسی از خیاط خود مشورت بخواهید. با این کار نه تنها لباس مجلسی رویایی خود را به تن خواهید کرد؛ بلکه بیشتر از همیشه خواهد درخشید.

[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]