[mkd_blockquote text=”برند مشهور هوگو باس توسط طراح مد آلمانی به نام هوگو باس تاسیس شد و دامنه ی وسیعی در زمینه مد، زیور آلات و … تحت دو نام تجاری Hugo و Boss ارائه میدهد. هوگو فردیناند باس متولد جولای ۱۸٫۸۵ در شهر متزینگن آلمان بود. وی برند Hugo Boss را در سال ۱۹۲۴ تاسیس کرد.”]

تاریخچه برند هوگو باس

تمرکز اصلی برند تولید لباس های نظامی برای سربازان نازی در زمان جنگ جهانی دوم و حتی پیش از شروع جنگ بود. هوگو مدتی بعد از شروع فعالیتش، به دلیل شرایط اقتصادی آن زمان آلمان ورشکست شد. اما در سال ۱۹۳۱، با توافق باطلبکاران خود دوباره شروع به کار کرد. در همان سال او به ارتش نازی پیوست و به موجب آن فروش و سود حاصل از فروش محصولاتش چندین برابر شد.
در سال ۱۹۴۶، Hugo Boss به دلیل حمایت مالی و تولید یونیفرم برای گروه نازی از حق رای و اداره ی کسب و کار محروم شد. او در سن ۶۳ سالگی، در آگوست ۱۹۴۸ از دنیا رفت، اما کسب و کار او همچنان به حیات خود ادامه داد.
به خاطر ممنوعیت کاری باس، داماد اور ایگوین هالی  Eugen Holy مالک و صاحب اختیار شرکت شد. در سال ۱۹۵۰ شرکت تمرکز خود را به سمت تولید کت و شلوار های مردانه معطوف کرد. در سال ۱۹۶۹ ایگوین بازنشسته شد و اداره ی شرکت را به دو پسر خود واگذار کرد که این امر به توسعه ی جهانی برند کمک شایان توجهی کرد.

شرکت اولین عطر تحت نام برند را در سال ۱۹۸۴ وارد بازار کرد. شرکت در سال ۱۹۸۵ به شهرت رسید و در سال ۱۹۹۷ شروع به طراحی و تولید لباس های زنانه کرد. شرکت در سال ۱۹۸۹ اولین عینک های آفتابی تحت لیسانس خود را طراحی کرد.
در سال ۱۹۹۰ گروه تولید پارچه مارزوتو ۷۷ / ۵ % از سهام شرکت را خرید و برند Hugo و Baldessarini در سال ۱۹۹۳ معرفی شدند. این برندها بعدها به گروه مد والنتینو واگذار شده و سپس به پریما (Permira)، یک گروه سهام دار خصوصی مستقر در لندن، فروخته شد. شرکت تحت مالکیت پریما، فروشگاه های جدیدی در امریکا و چین باز کرد. پریما در ماه مارس ۲۰۱۵ سهام خود را به عموم فروخت.

منبع:www.modeworld.ir

[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]