[mkd_blockquote text=”آیا لاغری موجب شده ابهت کافی را نداشته باشید؟ معمولا در این مواقع به شما توصیه می‌کنند که به باشگاه بروید، وزن‌تان را بالا ببرید و حجم عضلات‌تان را افزایش دهید. نمی‌توان تأثیر ورزش‌های قدرتی را بر عضله‌سازی انکار کرد. اما زمانی که سوخت‌وسازتان بسیار بالا باشد یا دغدغه‌های شغلی و خانواده هیچ فرصتی برای ورزش کردن باقی نگذارد، چگونه می‌توانید باابهت‌تر به نظر بیایید؟ پاسخ در نحوه‌ی لباس پوشیدن است. با این مطلب همراه باشید تا ببینید طرز لباس پوشیدن افراد لاغر چگونه باید باشد تا خوش‌تیپ‌تر به نظر برسند.”]
۱. از پوشیدن لباس‌هایی که شما را ضعیف نشان می‌دهند، خودداری کنید

اولین گام برای اینکه باابهت‌تر دیده شوید، پرهیز از پوشیدن لباس‌هایی است که شما را از نظر جسمی ضعیف‌تر نشان می‌دهند. اگر در گذشته این لباس‌ها را می‌پوشیدید، دیگر نپوشید و برای همیشه خریدن این‌گونه لباس‌ها را کنار بگذارید. پوشیدن لباس‌های گشاد شما را از لحاظ جسمی ضعیف‌تر نشان می‌دهد. بسیاری از افراد لاغر گمان می‌کنند با پوشیدن لباس گشاد می‌توانند ضعف اندام‌شان را مخفی کنند و قوی‌تر به نظر بیایند. در حالی‌که این باور غلط است. با پوشیدن لباس‌های گشاد شبیه مترسک می‌شوید. لباس‌تان نباید زیاد گشاد یا چسبان باشد.

در پوشیدن لباس به شانه‌ها و آستین توجه ویژه‌ای داشته باشید. باید درز شانه‌ی لباس در لبه‌ی شانه‌تان قرار بگیرد. اگر درز شانه‌ی لباس از لبه‌ی شانه‌تان پایین‌تر بیاید، دیگران احساس می‌کنند که انگار لباس دارد از تن‌تان می‌افتد. اگر آستین لباس بیش از اندازه گشاد باشد، لاغری بازوان‌تان بیشتر آشکار می‌شود و دیگران احساس می‌کنند لباس دارد به تن‌تان زار می‌زند!

۲. پوشیدن کت را جدی بگیرید!

وجود بالشتک‌ها در قسمت شانه‌ی کت، شانه‌هایتان را سربالا و کشیده‌تر نشان می‌دهد. این بالشتک‌ها عرض شانه‌تان را از هر طرف حدود ۱٫۲ سانتی‌متر افزایش می‌دهند. شاید این عدد به نظرتان چشمگیر نیاید، ولی در عمل تأثیر بسزایی در ابهت و قدرت‌تان دارد. بالشتک شانه‌ی کت نباید خیلی بزرگ باشد. اندازه‌ی آن باید متناسب و معقول باشد.

انتخاب یک کت مناسب شانه‌هایتان را کشیده‌تر و دور شکم‌تان را باریک‌تر نشان می‌دهد. در نتیجه اندام‌تان شبیه عدد ۷ می‌شود و این حالت اندام، نمادی از اندام مناسب برای آقایان است. همچنین یقه‌ی کت نیز با داشتن حالتی شبیه عدد ۷ در القای بیشتر این حس مؤثر است.

۳. چند لایه لباس بپوشید

فزوده شدن هر لایه لباس، شما را پُرتر نشان می‌دهد. شاید یک لایه لباس به تنهایی تأثیر چندانی نداشته باشد. ولی وقتی چند لایه لباس روی هم قرار بگیرد، تغییر چشمگیری در اندام‌تان به وجود می‌آید. نکته‌ی مهم این است که چند لباس کلفت را روی هم نپوشید! درست است که این گونه اندام‌تان بزرگ‌تر دیده می‌شود، ولی کمی شبیه به نماد شرکت میشلن (شرکت تایرسازی فرانسوی) می‌شوید!

۴. جنس لباس‌تان باید اندام‌ شما را حجیم‌تر نشان دهد

بافت‌های زبر و کلفت چند سالی است که محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. پوشیدن این لباس‌ها در فصول سرد سال تا حدی کار را برای‌تان آسان می‌کند. بنابراین چند بافت کلفت در کمد لباس‌تان داشه باشید تا بتوانید در جاهای خودمانی‌تر به جای کت بپوشید. این لباس‌ها هم‌ ضخامت بیشتری دارند و هم طرح‌های برجسته دارند. هر دوی این عوامل در بزرگ‌تر نشان دادن اندام‌تان مؤثرند. بنابراین با انتخاب این لباس‌ها می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

۵. کاری کنید که گردن‌تان کلفت‌تر به نظر بیاید

بسیاری وقتی که می‌خواهند هیکلی‌تر به نظر بیایند، از توجه به گردن غافل می‌شوند. بیشتر توجه افراد بر روی قفسه‌ی سینه، شکم، بازوها و پاهاست. در حالی‌که ارسطو در کارهایش در زمینه‌ی چهره‌خوانی (نحوه‌ی قضاوت دیگران از روی ظاهرشان) به این نتیجه رسیده بود که گردن کلفت‌تر نشانه‌ی شجاعت و قدرت بیشتر و گردن نازک‌تر نشانه‌ی ضعف و بزدلی است.

با این اوصاف شاید قلدری بعضی از بچه‌ها در دوران مدرسه و کتک زدن بچه‌هایی که گردن نازک‌تری داشتند، اتفاقی نبوده باشد. اگر گردن‌تان دراز و باریک است، باید کاری کنید که گردن‌تان کمی کوتاه‌تر و کلفت‌تر به نظر بیاید. می‌توانید به کمک یقه‌ی لباس‌تان این مشکل را حل کنید. از پلیور و ژاکت‌های استفاده کنید که یقه‌شان زیپی، ایستاده، قیفی و یا حالت شالی داشته باشد.

۶. از رنگ‌ها و الگوهای مناسب در لباس‌تان استفاده کنید

بسیاری از افراد می‌دانند که رنگ‌های تیره ما را لاغرتر نشان می‌دهد. اما چیزی که کمتر کسی از آن مطلع است، تأثیر رنگ‌های روشن در چاق‌تر و هیکلی‌ نشان دادن ماست. شاید به همین دلیل اتاق‌های با رنگ روشن جادارتر از اتاق‌های با رنگ تیره‌ به نظر می‌آیند. بنابراین بهتر است برای اینکه اندام‌تان بزرگ‌تر به نظر بیاید، از رنگ‌های روشن مانند سفید و بژ در لباس‌تان استفاده کنید.

دلیل دیگری که باعث می‌شود رنگ‌ روشن برای‌تان مناسب باشد، توانایی این رنگ‌ها در بهتر نشان دادن عضلات‌تان است. سایه‌ها در رنگ‌های روشن بهتر مشاهده می‌شوند. بنابراین لباس روشن بهتر برجستگی‌های بدن‌تان را نشان می‌دهد. ممکن است عضلات بزرگی نداشته باشید، ولی رنگ‌های روشن دید بهتری نسبت به عضلات کوچک بدن‌تان ایجاد می‌کنند.
تکلیف الگوها و طرح‌های لباس چیست؟ پوشیدن یک تی‌شرت راه‌راه افقی، قفسه‌ی سینه‌تان را بزرگ‌تر و شانه‌هایتان را کشیده‌تر نشان می‌دهد. همچنین چون راه‌راه تی‌شرت روی آستین شما هم ادامه دارد، بدن‌تان بیشتر به حالت عدد ۷ در می‌آید.
در مورد پیراهن‌های چهارخانه، هر چه اندازه‌ی این خانه‌ها ریزتر باشد هیکل‌تان درشت‌تر به نظر می‌آید. بنابراین در هنگام خرید پیراهن چهارخانه آنهایی را انتخاب کنید که چهارخانه‌های کوچک یا متوسط دارند.

منبع: www.chetor.com

[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]