[mkd_blockquote text=”چه نکاتی در کار کردن با تولید کنندگان لباس لوکس باید در نظر گرفته شود؟آنچه که در گذشته برای بسیاری از مصرف کنندگان یک موقعیت منحصر به فرد و خارج از توان مالیشان بود، اکنون به یک خرید قابل دستیابی برای افراد علاقمند به مد تبدیل شده است. این مسئله تا حدودی به دلیل تأثیر شگرف رسانه های اجتماعی به وجود آمده است. جنبه دیگر به چگونگی پذیرفتن گرایشات مد و نسخه های لاکچری از کژوال های راحت توسط طراحان مربوط می شود”]
امروزه لباس های غیر رسمی و خیابانی شیک و فاخر به شدت محبوب هستند. همچنین در حال حاضر مجموعه قابل توجهی از طراحان مانند استلا مک کارتنی (Stella McCartney)، بالینسیاگا (Balenciaga) و پرادا (Prada)، یک آموزش دهنده لوکس در مجموعه هایشان جهت پشتیبانی از لباس های غیر رسمی و راحت برای ورزش و تفریح ارائه می دهند. در سال ۲۰۱۷ میلادی، گوچی (Gucci) و لویی ویتون (Louis Vuitton) در میان برخی از سریع ترین برندهای در حال رشد جهان قرار گرفتند. علاوه بر این، طبق نظر شرکت مشاوره ای Interbrand، این بخش از سال ۲۰۱۷ با یک جهش ۴۲ درصدی رو به رو انواع تولید   Interbrand تولید کنندگان لباس لاکچری، اغلب در حوزه کاری خود متخصص هستند. در بسیاری از حالت ها، آنها گزینه های تولید مشابهی را برای تولید اصلی نیز فراهم می کنند. با این حال، تفاوت اصلی به کیفیت مربوط می شود. این نوع از تولید کنندگان در گذشته اغلب با خانه های مد معروف همکاری می کردند و به تولید پوشاک ماهرانه و استادانه خودشان بعضا می بالیدند. بسیاری از کارخانه های این استاندارد، تیم های تخصصی دارند که سال ها در این بخش به تجربه دست پیدا کرده اند. معمولا دو نوع از تولید وجود دارد که در این عرصه از آنها استفاده می شود: تولید بسته کامل (FPP) و تولید برش، ساخت و آراستن (CMT).
تولید بسته کامل (FPP)
تولید کنندگان یک شبکه قوی از عرضه کنندگان و متخصصان دارند که از آنها برای همکاری در کل فرآیند تولید استفاده می نمایند. این گزینه برای استارتاپ ها ایده آل است و دسترسی به تخصص و استعداد در زمینه مد لاکچری را فراهم می آورد. هر چیزی از طرح های اولیه گرفته تا نمونه های تکمیل شده، می توانند در این تولید رسیدگی شوند. همچنین پارچه ها برای برآورده نمودن الزامات از طریق تولید کنندگان مشهور منسوجات تهیه می گردند.
تولید برش، ساخت و آراستن (CMT)
تولید کنندگان لباس در این سبک از تولید بر روی طرح ها و مشخصات شما کار می کنند. شرکت های مشهور اغلب از این روش استفاده می نمایند، چون آنها در زمینه فراهم نمودن اطلاعات فنی و ارائه الگوهای دقیق برای شروع تولید از تخصص کافی برخوردار هستند. شما بایستی پارچه و تزئین کننده ها را به سازنده ارائه دهید، بنابراین آنها هر چیزی که برای شروع نیاز است را در اختیار خواهند داشت.مقایسه شیوه تولید در بریتانیا و کشورهای دیگر
در سال های اخیر، بین خطوط تولید لباس های لاکچری و های استریت، تفاوت هایی به وجود آمده است و مصرف کنندگان به این پرسش توجه دارند که آیا قیمت های بالاتر به معنی کیفیت بهتر هم است. در بعضی موارد، هزینه اخلاقی برجسته شده است. تصمیم گروه بربری (Burberry) مبنی بر تعطیلی کارخانه هایش در بریتانیا در سال ۲۰۰۷ و انتقال تولید به چین برای کسب سود بیشتر یکی از این نمونه موارد است.
علی رغم گزارش های بد منتشر شده در مورد تولید در کشورهای خارجی مثل قاره آسیا، باید گفت که همیشه کیفیت تولید در این مناطق بد نیست. در بعضی از موارد، شرکت های بریتانیا برای تأمین سطح مهارت های مورد نیاز خودشان با چالش مواجه هستند، چون افراد کمی به عنوان حرفه ای وارد چرخه تولید گردیده اند.
مسئله ای که هنگام انتخاب تولید کننده لباس لوکس باید در نظر بگیرید، به منطبق بودن آنها با اخلاق برند شما مربوط می شود. اگر شما در این صنعت به دنبال دستیابی به پول سریع و آسان هستید، بخش لوکس برایتان مناسب نیست. امروزه تمرکز بر روی شیوه های انسانی و محیط زیستی در دنیای مد به رواج بیشتری دست یافته است، اما این مسئله هیچگاه جهت حفظ شفافیت در سراسر فرآیند تولید مهم نبوده است.
در بریتانیا چندین تولید کننده متخصص تلاش دارند تا به کسب و کارهای کوچک جهت شروع کردن ایده هایشان کمک نمایند. مزایای کار با یک شریک داخلی به شرح زیر است:
ارتباط مؤثر از طریق تلفن، ایمیل و چت فوری؛
دسترسی به کارخانه و امکان دیدار با تیم پشت تولید؛
ارائه فاصله های زمانی سفارش و دریافت کوتاه تر با توجه به عواملی مانند تهیه پارچه؛
دسترسی به مواد ساخته شده در بریتانیا.
با این حال، یکی از عوامل عمده تولید، هزینه است. با مقایسه کردن نرخ های اعلامی تولید، ایده خوبی از تفاوت های عمده تولید در بریتانیا و کشورهای دیگر خواهید داشت. در کنار قیمت، شما باید به سئوالات زیر قبل از انتخاب شریک تولید پاسخ دهید.
حداقل مقادیر سفارش چیست؟
میانگین فاصله زمانی سفارش و دریافت آن چه قدر طول می کشد؟
آیا نمونه هایی از پروژه های موفق قبلی دارید؟
آیا آنها می توانند پارچه های پایدار را تهیه نمایند؟
[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]