[mkd_blockquote text=”تمام پناه ما برای رفع خستگی‎های روزانه از کار و سر و کله زدن با دیگران، در نهایت به خواب در شب هنگام می‎رسد. اکثر زندگی‎های روزمره مردم به این صورت است که روز را سخت کار می‎کنند و شب‎ها به استراحت و رفع خستگی خود می‎پردازند. شاید شما از آن دست افرادی باشید که دما و تهویه اتاق خواب‎شان مطلوب است و دیگر نیازی به پوشیدن یک مدل لباس خاص برای خواب ندارند. ولی به هر حال باز هم ممکن است پیش بیاید که شما هم مجبور به پوشیدن لباس خواب باشید. انتخاب لباس خواب (به انگلیسی : Pajamas) در ظاهر کار بسیار آسانی به نظر می‎آید و ذهنیت اکثر افراد این است که خب یک پیژامه یا یک شلوارک با یک لباس آستین کوتاه برای خواب مناسب است.ولی انتخاب پارچه مناسب برای لباس خواب به همین سادگی‎ها هم نیست.”]
[vc_single_image image=”5349″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”bounceInDown”]
در این لباس خواب‌ها با عرق کردن شبانه خداحافظی کنید

برای انتخاب بهترین پارچه برای لباس خواب باید توجه بسیاری به حالت و ویژگی‎های بدنی خود داشته باشید. جنس پارچه لباس خواب باید به صورتی انتخاب شود تا شما را در طول شب دچار مشکل نکند. یکی از مهم‎ترین عوامل تاثیرگذار بر خوابیدن باکیفیت ما دقیقا لباسی است که بر تن ما بوده و تمام شب را همراه ما است. پس لباس خواب ما می‎تواند بر کیفیت خواب ما بسیار اثر گذار باشد.

شاید شما هم شنیده باشید که خواب بدون لباس تاثیراتی فوق العاده عالی بر سوخت و ساز بدن انسان دارد. مزیت‎های خوابیدن بدون لباس خواب بسیار است ولی با همه این مزیت‎ها ممکن است شرایط برای شما ایجاب کننده پوشیدن لباس هنگام خواب باشد. آن وقت شما باید بدانید که کدام مدل لباس و با کدام نوع پارچه برای خواب شما مناسب است و می تواند کیفیت و کمیت خواب شما را تضمین کند.

لباس خواب

با شناخت پارچه مناسب لباس خواب به سادگی می توانید شب‎ها را به خوبی و خنکی با خوابی راحت به صبح برسانید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با فواید برهنه خوابیدن و تشخیص پارچه‎ مناسب برای لباس خواب آشنا کنیم.  اگر شما هم از کلافگی و عرق سوز شدن هنگام خواب و خواب بی‎کیفیت ناراحت هستید، این مطلب چاره کار شما خواهد بود.

 

به قدری خواب اهمیت دارد که نباید از آن غافل شد

خواب برای انسان به اندازه تنفس و خوردن غذا اهمیت دارد و حیات انسان‎ها بدون خواب ممکن نخواهد بود. ما دست کم هفت یا هشت ساعت از روز خود را در تخت خواب هستیم و باید آداب مخصوص به این هشت ساعت را رعایت کنیم تا سلامتی ما از تمام جهات تضمین شود. احساس طراوت و شادی بعد از خواب به ما می‎گوید که تا چه اندازه خواب ما مفید بوده و کیفیت داشته  است. یکی از مهم‎ترین عوامل کمک کننده به خواب با کیفیت، لباس خواب مناسب است. یک لباس خواب سبک و راحت و خنک می‎تواند یک خواب هشت ساعتی باکیفیت را برای ما پدید آورد. بدن انسان با پایین آوردن دمای خود می‎تواند انرژی زیادی را ذخیره کرده و شما را به خواب عمیق و راحتی ببرد. بهتر است که از هر نظر مراقب خواب و لباس خواب خود باشید. با شناخت نکات کوچکی درباره انتخاب پارچه مناسب برای لباس خواب می‎توانید تا اندازه‎ای قابل توجه به خواب خود برسید و آن را کیفیت ببخشید.

لخت خوابیدن چه فوایدی برای بدن دارد؟

بسیاری از محققان بر این اعتقاد هستند که خوابیدن بدون لباس برای سلامتی روحی و جسمی بسیار مفید است. اگر هنگام خواب برهنه باشید به هیچ وجه تحت فشار یک جسم خارجی مانند کش شلوار و… نخواهید بود و حس سبک بالی را هنگام خواب حسابی تجربه خواهید کرد. در این حالت خون شما در رگ به سادگی جریان خواهد داشت. با چنین دمایی بدن شما به خوبی هر چه تمام‎ تنظیم خواهد شد. با خوابیدن در حالت برهنه پوست شما تنفس خواهد کرد و هیچ فشاری بر روی سلول های پوستی شما نخواهد بود.

این موضوع شرایط تنفسی پوست شما را بسیار بهبود می‎بخشد. با تمام این تفاسیر این را باید بدانید که یک لباس خواب مناسب لباسی است که اکثر این ویژگی‎های برهنه خوابیدن را برای فرد ایجاد کند. یعنی پارچه مناسب برای لباس خواب شما نباید باعث ایجاد فشار زیادی بر بدن و سلول‎های بدن‎تان باشد. همچنین باید به گونه‎ای باشد که تنفس پوستی را تا حدی برای پوست شما مهیا کند و میزان عرق کردن شما را هنگام خواب تا حد قابل توجهی کاهش دهد. لباس خوابی که در فصل تابستان استفاده می‎کنید نباید از عبور و جریان هوا بین سطح پوست و محیط اطراف شما جلوگیری کند. در ادامه شما را با موادی آشنا خواهیم کرد که اگر در بافت پارچه مناسب برای لباس خواب شما استفاده شود، یک لباس ایده آل و خواب راحت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

شما چه لباسی را برای خواب انتخاب می‎کنید؟

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که شب‏ها برای خوابیدن حسابی تقلا می‎کنید، نباید خود را برای دیر بیدار شدن از خواب سرزنش کنید. ممکن است وقتی که از خواب بیدار می‎شوید باز هم دچار حس خستگی و درد مفاصل خود باشید. اگر نمی‎دانید دلیل این خستگی بعد از 6 یا 7 ساعت خواب چیست، ما این مطلب را برای شما آماده کرده‎ایم تا دلیل این اتفاق ناخوشایند را بدانید. تنها چیزی که تمام مدت خواب به شما نزدیک است و همراهی‎تان می‎کند اول از همه لباس خواب شما است. یک لباس خواب ناجور می‎تواند برای شما به هنگام خواب یک مزاحم حسابی سر سخت باشد.

همچنین گرم شدن یا سرد شدن بیش از حد در هنگام خواب را می‎توانید  از عمده ترین دلایل بد و نامناسب بودن پارچه لباس خواب خود بدانید. ولی از کجا می‎توان فهمید که بهترین پارچه برای لباس خواب کدام نوع پارچه است؟ با خواندن این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا پارچه مناسب برای لباس خواب خود را انتخاب و استفاده کنید. اگر می خواهد درباره پارچه مناسب برای لباس خواب سازگار با شرایط و ویژگی‎های بدنی خود بدانید این مطلب برای شما کمک رسان خوبی خواهد بود.

لباس خواب

خواب‎های تابستانی خود را به کابوس تبدیل نکنید

خوابیدن در فصل تابستان یا به صورت کلی در فصول گرم سال مانند اواخر بهار و اوایل پاییز، آن هم بدون لباس خوابی خنک و مناسب می‎تواند خواب شیرین را به کابوسی تلخ و گرم و سرشار از عرق سوز شدن تبدیل کند. بعضی‎ از افراد با یک تهویه مناسب در اتاق خواب خود تا حدودی کیفیت و کمیت خواب خود را تضمین می‎کنند.

ولی عده‎ای از افراد از نعمت تهویه خوب در اتاق خواب محروم بوده و خوابی عذاب آور را تجربه می‎کنند. برای چنین افرادی یک خواب شیرین و راحت خاطره‎ای دور از دسترس است. آیا چنین استراحتی را برای شب‎های خود می‎خواهیم؟ بهتر این است که درباره انتخاب پارچه مناسب برای لباس خواب خود کمی آگاهی‎مان را بیش‎تر کنیم.

با این که بسیاری از ما طرفدار خواب بدون لباس هستیم ولی اگر مجبور به پوشیدن یک لباس برای خواب باشیم بهتر است لباسی را انتخاب کنیم که پارچه آن خنک و سبک وزن باشد و ما را به یک خواب شگفت انگیز ببرد. راز خنک شدن شما  در لباس خواب‎تان تماما به پارچه استفاده شده در لباس خواب مربوط می‎شود.

ما اینجا هستیم تا شما را با 5 ماده‎‎ای آشنا کنیم که اگر در پارچه لباس خواب شما استفاده شود، عرق هنگام خواب را تا جایی که امکان دارد به حداقل می‎رساند. در ادامه مطلب ما را دنبال کنید تا شما را با انواع پارچه مناسب برای لباس خواب آشنا کنیم. اگر از گرما و عرق زیاد هنگام خواب ناراحت هستید بهتر است انواع پارچه مناسب برای لباس خواب را بشناسید و بهترین انتخاب‎ها را برای لباس‎های زمان خواب خود داشته باشید.

لباس خواب

برای جلوگیری از عرق کردن هنگام خواب چه باید کرد؟

در ادامه می‎خواهیم شما را با پنج مورد از موادی آشنا کنیم که اگر در طراحی و تولید پارچه مناسب لباس خواب از این مواد استفاده شود میزان عرق کردن هنگام خواب به کم‎ترین حد خود می‎رسد. برای آشنایی با بهترین پارچه مناسب برای لباس خواب که برای جلوگیری از عرق هنگام خواب بسیار جواب است، در ادامه با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از عرق کردن هنگام خواب با پارچه پنبه‎ای

پنبه یکی از مناسب‎ترین ماده‎ها برای استفاده در طراحی و دوخت لباس خواب و همچنین یک چپارچه مناسب برای لباس خواب است. لباس خواب‎هایی با پارچه پنبه‎ای به شکل عایق، درجه حرارت بدن شما را به تناسب با محیط کنترل و تنظیم می‎کند. تنظیم حرارت پنبه به این صورت است که در هوای گرم بدن شما را خنک نگه می‎دارد و در هوای سرد هم درجه حرارتی بدن شما را بالا برده و گرم نگه‎تان می‎دارد.

با این تفاسیر پارچه‎های پنبه‎ای برای دوخت لباس خواب بسیار مناسب هستند زیرا می‎تواند برای تمام فصول قابل استفاده باشد. همچنین یک لباس خواب پنبه‎ای برای خواب شب‎های گرم تابستانی شما را به خوبی خنک نگه داشته و میزان عرق کردن شما را هنگام خواب کاهش می‎دهد.

پنبه از فیبرهای طبیعی بوده و به همین علت است که هم سبک بوده و هم باعث تنفس راحت پوست شما می‎شود. دیگر انتخاب با خود شما است که بخواهید زیر بار لباس خواب نامناسب خود به دیدار کابوس‎ها در رختخواب بروید یا اینکه با یک لباس خواب سبک و پنبه‎ای، خواب‎های رویایی و شیرین را به آغوش بکشید. پارچه پنبه‎ای یک پارچه مناسب برای لباس خواب است که می‎تواند خواب شیرینی را برای شما پدید آورد.

 

یک خواب راحت و خنک با لباس خواب ابریشمی

ابریشم یکی دیگر از الیاف طبیعی است که هم بسیار سبک بوده و هم فوق‎العاده خنک است. البته پارچه ابریشمی بسیار گران قیمت و ارزشمند بوده ولی همین گران قیمتی هم به دلیل فواید بسیار و سازگاری شگفت انگیز آن با پوست شما است.

با پوشیدن یک لباس ابریشمی، شما خواب‎های لوکس نخواهید دید ولی برای بدن خود حسابی مایه خواهید گذاشت. بدن ما به گونه‎ای تنظیم شده که ممکن است احساس گرمای ناگهانی و گر گرفتگی برای ما پیش آید، لباس‎های ابریشمی در چنین مواقعی می‎توانند دمای بدن انسان را تنظیم کرده و سلامتی و تنفس پوستی شما را حفاظت کنند.

شما می‎توانید با یک لباس ابریشمی به تخت خواب خود بروید و خوابی با کم‎ترین میزان عرق کردن و کلافگی را تجربه کنید و پوست‎تان بدون فشار و ناراحتی تا خود صبح نفس بکشد و در آرامش باشد. بهترین پارچه برای لباس خواب می‎تواند همین پارچه ابریشمی باشد که شما را به خواب‎ راحتی خواهد برد. ولی ابریشم تنها پارچه مناسب برای لباس خواب نیست.

 

شب‎های تابستانی خنکی را با لباس خواب کتان سپری کنید

پارچه کتان را دیگر همه می‎شناسند. ممکن است در طول زندگی خود بارها از این مدل پارچه استفاده کرده باشید. شاید بسیاری این پارچه را از قدیمی‎ترین پارچه‎های مورد استفاده در صنعت پارچه و لباس بدانند و البته این فرضیه کم بیراه نیست و شما می‎توانید با یک تحقیق و جست و جو ساده، به قدمت و تاریخچه این پارچه پی ببرید. در کنار فواید بسیار زیاد این پارچه می‎توان به خنک بودن و سبکی این مدل پارچه اشاره کرد.

از کتان بیشتر برای تولید مانتو و شلوار و به شکل کلی پارچه کتان برای لباس‎های بیرونی مورد استفاده قرار می‎گیرد ولی به سادگی می‎توان با یک دست لباس خواب کتان، شب‎های تابستانی خنکی را با کم‎ترین میزان عرق کردن سپری کرد. حالا که متوجه شدید کتان یک پارچه مناسب برای لباس خواب است، دیگر انتخاب با شما است که بخواهید شب‎های گرم تابستانی خود را با آرامش کامل بخوابید و خنکی را در تخت خواب با خود به همراه داشته باشید یا به استقبال کابوس بروید.

لباس خواب

لباس خواب جنس ریون را به‎ سادگی پیدا خواهید کرد

ریون هم یک پارچه مناسب برای لباس خواب بوده و یک نوع پارچه با الیاف مصنوعی است. این پارچه با خاصیت بسیار عالی تنفسی می‎تواند حسابی خواب شب‎های شما را شیرین و خنک کند. یک دست لباس خواب از جنس ریون را می‎توانید از هر فروشگاهی که لباس خواب عرضه می‎کند تهیه کنید. لازم است بدانید که ریون برای فصول گرم بسیار مناسب است و در چنین فصل‎هایی بیش‎ترین طرفدار را دارد.

از دیگر ویژگی‎های مورد اهمیت این پارچه می‎توان به سبک بودن و راحتی بیش از حد اشاره داشت. با پوشیدن یک دست لباس از جنس ریون دیگر لازم نیست در طول خواب فشار و سختی زیادی را تحمل کنید و می‎توانید با آسودگی به خواب بروید. دیگر انتخاب با شما است که یک دست لباس ریون برای خود تهیه کنید و آسودگی را برای رخت خواب و خواب شب‎های خود به ارمغان آورید.

لباس خواب

ریون را درواقع به نام ابریشم مصنوعی نیز می‎شناسند. این ماده از سلولزهای از درخت استخراج شده به دست می‎آید. البته با توجه به مصنوعی بودن الیاف ریون، این ماده قادر نخواهد بود که به خوبی رطوبت را از بدن شما دور کند به همین دلیل است که برای آب و هوای گرم توصیه نمی‎شود. ولی به علت سبکی و راحتی بیش از حد یک پارچه مناسب برای لباس خواب به خصوص در فصول گرم سال است. شما می‎توانید خواب سبکی را با این مدل پارچه تجربه کنید پس بهتر است دست بجنبانید.

 

از لطافت یک لباس خواب سوپلکس مطمئن باشید

سوپلکس لایکرا نوعی پارچه تشکیل شده از الیاف میکروفایبری است که دارای مقدار زیادی خاصیت استرجی بوده و ترکیب پیچیده‎ای هم دارد. این پارچ با ترکیبی که در آن نایلون و لایکرا وجود دارد به عمل آمده و به دلیل همین ترکیب است که خاصیت نرم و پنبه مانندی دارد. به نوعی شما هر انتظاری که از یک پارچه پنبه‎ای دارید می‎توانید از پارچه‎های سوپلکس هم داشته باشید.

حالت پنبه گونه و نرم این پارچه به همراه انعطاف پذیری بالای آن باعث شده است که طرفدارانی را به لطافت خود جلب کند. این مدل پارچه نیازی به اتو نداشته و آبرفت هم ندارد و با شستشو مکرر باز هم همان کیفیت اولیه را خواهد داشت و دوام و لطافت خود را حفظ خواهد کرد.

شلوارهایی که در طراحی و دوختشان این مدل پارچه‎ها استفاده شده است، می‎توانند برای استراحت شبانه شما بسیار مناسب باشند. قابلیت انعطاف پذیری و لطافت این مدل پارچه کاملا برای یک خواب شیرین و مطلوب مناسب است. همچنین این مدل پارچه از قابلیت تنفس بالایی برخوردار بوده و در عین حال مقابل باد و آب و بو مقاومت بسیار بالایی دارد.

کافی است این مدل پارچه ها را کمی خیس کنید تا شاهد خشک شدن به سرعت آن باشید. سوپلکس یک پارچه مناسب برای لباس خواب بوده و برای یک خواب مناسب و باکیفیت، لباس خوابی از جنس پارچه سوپلکس به راحتی می تواند شما را همراهی کند.

 

حرف آخر

در بازار لباس خواب‎های متفاوتی عرضه می‎شود که با انواع و اقسام پارچه‎ها طراحی و دوخته شده‎اند. بسیاری از لباس خواب‎ها با شکل و شمایلی زیبا و فریبنده، ممکن است حسابی نظر شما را جلب کند. ولی شما برای سلامت خود و کیفیت خواب شبانه خود باید در نظر داشته باشید که چه نکاتی برای انتخاب یک پارچه مناسب برای لباس خواب واجب است تا آن نکات را هنگام خرید لباس خواب در نظر بگیرید.

لباس خواب خوب می‎تواند خواب‎های شبانه شما را به رویاهایی شیرین بدل کند و تخت خواب را با خنکی خود  برای شما مانند ابرهایی بر فراز آسمان یک روز خنک بهاری کند. ممکن است شما هم از آن دست افرادی باشید که هنگام خواب به دنبال قسمت خنک‎تر بالش خود می‎گردند.

با انتخاب بهترین پارچه برای لباس خواب می توانید خواب های تابستانی خنکی را تجربه کنید. خواب خوب و راحت از مهم ترین نیازهای ما برای حفظ سلامتی و شادابی است.

با خوابیدن راحت و باکیفیت، انرژی بسیاری در بدن ما ذخیره خواهد شد تا روز دیگر خود را با قدرت و سلامت بیش‎تری آغاز کنیم و برای پیشرفت خود باانرژی تلاش کنیم. امیدواریم با خواندن این مطلب از پارچه مناسب برای لباس خواب خود استفاده کنید و شب‎های آرامی را پشت سر بگذ ارید.

[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]