[mkd_blockquote text=”بدیهی است که این امر به برند و خلاقیت طراح آن لباس بستگی دارد ، اما بیشتر از هر چیز دیگری پارچه گران قیمت مورد استفاده در این لباس‌ها بر قیمت آنها تاثیر گذار است. فرآیند تولید برخی پارچه‌ها ، بسیار دشوار است و همین امر باعث می‌شود بعضی از آنها بسیار نادر و گران قیمت باشند.”]
[vc_single_image image=”5586″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”bounceInDown”]
آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چرا برخی لباس‌ها بیش از حد گران قیمت هستند؟

معمولاً کالای شما به همان میزان که پول پرداخت می‌کنید کیفیت خواهد داشت. پارچه های ذکر شده در این مقاله کیفیت و ظاهر بی نظیری دارند و لازم به ذکر نیست که آنها توسط برخی از مشهورترین تولید کنندگان پارچه در جهان ساخته شده‌اند، بنابراین باید انتظار بالاترین قیمت‌ها را داشته باشید.

احتمالا اولین گزینه ای که به ذهن شما خواهد رسید پشم مرینوس خواهد بود! ولی انواع دیگری از پارچه های لوکس وجود دارند که از نادرترین و بهترین مواد اولیه درجهان ساخته می‌شوند و همین امر باعث می‌شود آنها بسیار خاص‌تر از پارچه های معمولی باشند. آیا کنجکاو هستید لوکس‌ترین پارچه های‌جهان را بشناسید؟ بیایید نگاهی به مقاله‌ی زیر بیندازیم.

لباس و سبک پوشش افراد چیز های زیادی درباره‌ی آنها می‌گوید، در نتیجه، جای تعجب نیست که بخواهید گران قیمت‌ترین پارچه های‌جهان را بشناسید! در گذشته رنگ پارچه‌ها بسیار اهمیت داشتند و لوکس بودن پارچه را مشخص می‌ کردند به عنوان مثال فنیقی‌ها با استفاده از غده‌های خشک شده حلزون‌های دریایی، یک رنگ بنفش مجلل می‌ساختند و این رنگ آنقدر ارزش داشت که بنفش هنوز هم نماد افراد سلطنتی است. امروزه رنگ پارچه جایگاه خود را از دست داده و جایگاه خود را به جنس پارچه داده است.

 

پارچه گران

 

گران قیمت‌ترین پارچه‌های دنیا

 

پارچه کتان

این پارچه هزاران سال پیش در مصر باستان اختراع شده است و با بافته شدن الیاف ساقه بذر کتان به هم تولید می‌شود که لطافت و بافتی بینظیر دارد. کتان یکی از قدیمی‌ترین گیاهان زراعی جهان است و پارچه‌ی بافته شده از این الیاف جزء لوکس‌ترین پارچه‌های دنیا است. این پارچه گران قیمت کیفیت بالایی دارد و بسیار سبک است! کیفیت پارچه کتان به گیاه اولیه اش بستگی دارد. پارچه کتان پارچه سبکی است و به راحتی خشک می‌شود!

 

دنیم ژاپنی

در حالی که دنیم پارچه ای است که همگان از آن استفاده می‌کنند اما نسخه ژاپنی این پارچه کاملاً متفاوت است. دنیم ژاپنی از محبوبیت بالایی در بین طرفداران دنیم برخوردار است. بلو گروپ ژاپن، پشت همه این داستآن‌ها قرار دارد. آنها با برند های‌لوکسی مانند لوئیس ویتون و گوچی همکاری دارند و بهترین دنیم را به جهان عرضه می‌کنند. آنها همچنین شلوار دنیم G001-T Gold Label Momotaro را تولید می‌کنند که حدود 2000 دلار قیمت دارد.

 

ابریشم گل نیلوفر برمه

پارچه ابریشمی ساخته شده از ابریشم توت، ابریشم Muga، ابریشم عنکبوت، ولوت و ابریشم Charmeuse از معروف‌ترین و رویال‌ترین انواع پارچه های‌ابریشمی هستند. این نوع ابریشم جزو پارچه های گران قیمت محسوب میشود.

پارچه گران

 

ابریشم گل نیلوفر برمه یا کیار چی، از میانمار پارچه ای بسیار نادر و نرم است که کاملاً به طور تصادفی کشف شده است. داستانی روایت شده است که می‌گوید یک قرن پیش، دختری بودایی، دسته گلی از گل های نیلوفر برمه جمع آوری کرده بود تا آنها را به راهب معبد هدیه کند. اما پس از قطع ساقه‌ها متوجه وجود رشته‌هایی از فیبر در آن ساقه‌های بریده شده شد و تصمیم گرفت با آن‌ها برای راهب محبوبش یک لباس بلند ببافد. بعد‌ها این عمل در اطراف معبد و منطقه دریاچه اینله گسترش یافته و حتی امروزه نیز ادامه دارد.

 

مشخصات پارچه ابریشم گل نیلوفر برمه

این نوع ابریشم، آخرین جواهر کشف شده در جهان الیاف نساجی نامگذاری شده است. باید بدانید که فرآیند جدا کردن الیاف از این گل‌ها بسیارخسته کننده است و باعث می‌شود که این نوع پارچه یکی از پارچه های‌نادر در جهان باشد. این پارچه به نرمی‌ و لطافت شگفت انگیزش معروف است و به باکیفیت‌ترین  ابریشم جهان معروف شده است. این پارچه ضد آلرژی است و بافت و رنگ بسیار یکنواختی دارد.

این پارچه با احتیاط بافته شده و به نگهداری خاص احتیاج دارد و هر یارد از آن 100 دلار قیمت دارد که آن را به یکی از پارچه های‌بسیار گران قیمت در جهان تبدیل می‌کند.

 

خز پلنگ جزو پارچه‌های گران

خز‌ها قدیمی‌ترین نوع پارچه هستند که قرن‌ها توسط اشراف زادگان پوشیده شده اند. لباس های‌خز به عنوان یکی از مجلل‌ترین پوشاک جهان در نظر گرفته می‌شود. از خز نرم حیوانات برای تهیه لباس، وسایل دکوری منزل و اکسسوری‌ها استفاده می‌شود. خز پلنگ به عنوان گرانترین پارچه خز شناخته می‌شود!

خز حیوانات مدت‌ها مورد علاقه انسان‌ها بوده است. از طلوع بشریت تا امروز از خز به عنوان پوشاک به خصوص در دوره های‌سرد سال و مناطق سرد کره زمین استفاده شده است. اما انواع مختلفی از پالتو خز وجود دارد که نفیس‌ترین آن خز پلنگ است. خز پلنگ امروزه جزء گرانترین‌ها در جهان است و نیز به عنوان ظریف‌ترین نوع خز نیز شناخته می‌شود. قیمت یک متر از خز پلنگ می‌تواند به 8000 دلار برسد. ممکن است دلیل این قیمت بالا نادر بودن آن باشد. علیرغم آنچه که فعالان حقوق حیوانات می‌گویند خز حیوانات به خصوص خز پلنگ، امروزه هنوز هم در لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

سرولت (Cervelt)

نیوزلند گوشه‌ای بسیار دور افتاده از کره زمین است و جمعیت محلی ناچار شده‌اند با انزوا و بادهای سرد قطب جنوب سازگار شوند. مهمترین دلیل توانایی سازگار شدن با این آب و هوا استفاده از پارچه نازک و لطیف به دست آمده از گوزن قرمز بوده است. پارچه استخراج شده از پوست گوزن قرمز به سرولت معروف است که پارچه‌ای به نرمی‌کشمیر اما بسیار کمیاب‌تر است. هر سال فقط 20 گرم از این پارچه تولید می‌شود.

 

پارچه گران

سرولت که بطور عمده توسط خیاط های متخصص ایتالیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک پارچه بسیار نادر است و برای آگاهی از نادر بودن و منحصر به فرد بودن آن، بدانید که هری لندن در سال 2014 تعداد 100 جوراب سرولت تولید کرد که هر جفت آن 1500 دلار قیمت داشت و البته که این قیمت برای یک جفت جوراب بسیار زیاد است!

 

پارچه بیبی کشمیر (Baby Cashmere)

کشمیر همواره مورد علاقه بسیاری از افراد مشهور و افراد مهم جهان بوده است. عظمت و قیمت این پارچه باعث می‌شود که دسترسی به آن برای همگان مقدور نباشد. از قرن‌ها قبل، کشمیر برای شاهان، ملکه‌ها و شاهزادگان بوده است. اکنون نیز کشمیر، شهرت خود را به عنوان یکی از لوکس‌ترین پارچه های‌جهان حفظ کرده است.

این پارچه از بز کشمیر تولید می‌شود و تولید آن به زمان زیادی نیاز دارد. از پارچه های گران قیمت میتوان پارچه بیبی کشمیر را مثال زد.

پارچه گران

چندین نوع مختلف کشمیر وجود دارد که بیبی کشمیر، منحصر به فرد‌ترین نوع کشمیر است و در مغولستان و شمال چین از پوست بزهای هیرکوس تولید می‌شود. هر بز قادر به تولید بیش از 80 گرم از این فیبر نیست که پس از طی مراحل تولید فقط 30-40 گرم پارچه قابل استفاده از آن تولید می‌ شود. این امر فقط یک بار در طول عمر یک بز اتفاق می‌افتد. فیبر حاصل از این کار بسیار نازک است و محصول نهایی پارچه‎ای 20 درصد نرم‌تر از کشمیر معمولی است.

یک گزینه مقرون به صرفه‌تر که به اندازه بیبی کشمیر محبوب است، مخلوطی از پشم مرغوب و بیبی کشمیر است. این پارچه برای گرم نگه داشتن بدن مناسب است و بسیار شیک به نظر می‌رسد.

 

ترکیب پارچه کشمیر

کشمیر (به انگلیسی: Koigu Kersti)

کشمیر (Koigu Kersti)، پنجمین پارچه گران قیمت در جهان است که برای تولید گران ترین لباس از آن استفاده می‌شود.

نخ رنگ شده مورد نیاز برای ساخت این پارچه بسیار خاص است. در اوایل دهه 1980 این پارچه با رنگ های‌بسیار محدود تولید شد. 50 گرم از این پارچه کشمیری ممکن است 6-8 دلار باشد و لباس های ساخته شده با این پارچه بسیار گران قیمت هستند.

 

شاهتوش

شاهتوش که اولین بار در نپال و هند تولید شده، پارچه ای است که از پشم بز کوهی تبتی (چیرو) تولید شده است. شاهتوش به طرز باورنکردنی مرغوب است. این نوع پشم پادشاه پشم‌ها نامیده می‌ شود و از این رو در شال‌های بسیار لوکس استفاده میشود که قیمت آنها به 5000 دلار هم می‌ رسد. این شال‌ها فقط توسط استادان بافنده کشمیری بافته میشوند درواقع آنها تنها افرادی هستند که میتوانند این نوع شال را ببافند.

نکته منفی در این رابطه این است که با وجود ادامه این تجارت، خرید و فروش شاهتوش در بیشتر کشورها غیرقانونی تلقی می‌شود زیرا حیوان چیرو، در معرض خطر انقراض است.

 

پارچه گران

 

گواناکو

گواناکو پارچه‌ای فوق العاده گران قیمت و نادر است که از پوست لاما آمریکای جنوبی ساخته شده است. روند جمع‌آوری گواناکو بسیار زمان بر است و هر لاما بالغ فقط 2 تا 3 پوند گواناکو به دست می‌دهد. با توجه به نادر بودن آن، گواناکو به دومین ماده اولیه گران قیمت در صنعت پوشاک معروف شده است که لباس های‌ساخته شده از آن قیمت های‌حیرت انگیزی دارند. به عنوان مثال قیمت ژاکت زنانه ساخته شده از گواناکو می‌تواند به 25000 تا 35000 دلار برسد. ویکونا یا پارچه پشمی به دست آمده از شتر بی‌کوهان پشم بلند امریکایی.

 

پارچه گران

 

میخواهید بدانید که داشتن یک پالتوی ساخته شده از نرم‌ترین و گرم‌ترین پارچه جهان چه احساسی دارد؟ یکی از نادرترین پارچه‌های خوب جهان از ویکونا‌ها تهیه میشود. این پارچه نادر از حیواناتی با پشم نارنجی و سفید تولید میشود. ویکوناها کوچکترین و برازنده‌ترین اعضای خانواده لاما‌ها هستند و کت‌های نرم و گرمی از آنها ساخته میشود.

ویکونا نه تنها سبک‌ترین و گرم‌ترین پارچه جهان است بلکه گران‌ترین نیز هست. طبق گفته وال استریت ژورنال، یک لباسی از آن بیش از 20000 دلار قیمت دارد و روسری ساخته شده از این پشم حدود 4000 دلار هزینه خواهد داشت. همچنین این پارچه نازک‌ترین پارچه طبیعی جهان است – هر تار پشم ویکونا فقط 12 میکرون قطر دارد. برای مقایسه در نظر داشته باشید که قطر هر تار پشم مرینوس تقریبا 24 میکرون است و هر تار موی انسان حدود 50 میکرون قطر دارد.

 

معرفی پارچه خاص گواناکو

پشم ویکونا یا “الیاف خدا” به عنوان گران‌ترین پشم جهان شناخته شده است. این پشم از ویکونا های‌پرو به دست می‌آید که فقط هر سه سال یک بار میتوانند آن راتولید کنند. روند تولید این پارچه نیز بسیار پرهزینه است. این الیاف فقط از کمر و گردن این حیوان جمع آوری می‌شود. ویکونا که جزو خانواده لاما‌ها است، گونه‌ای در معرض انقراض است زیرا در قرن گذشته تقریباً تا حد انقراض شکار شده‌اند. البته اخیراً جمعیت آنها افزایش یافته اما قوانین سختگیرانه‌ای برای شکار آنها تنظیم شده است. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که روند تولید این پارچه بسیار خسته کننده است، به طوری که یک ویکونا بالغ فقط 500 گرم پشم در سال تولید می‌کند.

اما نتیجه نهایی یکی از بهترین سبک‌ترین و گرم‌ترین فیبرها در جهان خواهد بود و تنها سه شرکت که شرکت پوشاک لوکس ایتالیایی (کیتون) نیز در بین آنها قرار دارد، حق قانونی استفاده از این نوع پشم را دارند. نادر بودن این پشم، قیمت آن را بالا نگه میدارد، بنابراین انتظار داشته باشید حداقل 50000 دلار برای یک کت و شلوار تولید شده از ویکونا هزینه کنید.

 

گرانترین پارچه پشمی جهان چگونه تهیه می‌شود

در واقع گرانترین پارچه در جهان پشمی است که از ویکونا تهیه میشود. ویکونا در مناطق بالاتر از آند آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. پشم این حیوان بسیار ارزشمند و نیز بسیار گران قیمت است. محبوبیت آن به این دلیل است که بسیار نرم و بسیار گرم است. قیمت پارچه نشان دهنده نادر بودن حیوانی است که این پارچه از پشم آن حاصل میشود. قیمت هر یارد از این پارچه تقریباً 2800 یورو است. حتی یک شرکت نوع زربافت این پارچه را تولید کرده که هر یارد از آن را با قیمت 3600 یورو به فروش می‌رساند.


منبع : ربانی


[vc_text_separator title=”سایر اخبار” color=”custom” border_width=”2″ css_animation=”fadeInDown” accent_color=”#c18f59″]
[bdp_post_carousel]